ZOO BOJNICE – Motýlia záhrada v skúšobnej prevádzke

image_pdfimage_print

Aktualita / Novinka                                          Bojnice 04.07.2014


( OZNAM REDAKCIE / REDAKCE PORTÁLU SpaCity.eu )
„KÚPEĽNÁ REKLAMA“ PRE CELÉ SLOVENSKO A ČESKÚ REPUBLIKU !!!

Ak máte záujem o cielenú, maximálne efektívnu reklamu v oblasti kúpeľníctva, wellness, zdravia a cestovania, tak potom neváhajte a pre bližšie informácie píšte na e-mail:

info@spacity.eu

„LÁZEŇSKÁ REKLAMA“ PRO CELÉ SLOVENSKO A ČESKOU REPUBLIKU !!!

Pokud máte zájem o cílenou, maximálně efektivní reklamu v oblasti lázeňství, wellness, zdraví a cestování, tak pak neváhejte a pro bližší informace pište na e-mail:

info@spacity.eu


 

V sobotu 5.7. otvárame novú expozíciu venovanú motýľom. V zariadení pripomínajúcom skleník alebo fóliovník nájdete viac ako 15 druhov motýľov. Niektoré pochádzajú z nášho územia, iné sú z exotických krajín. Výsadba rastlín zaisťuje motýľom dostatok kvetov s nektárom. Cez expozíciu vedie ohradený chodník pre návštevníkov. Okrem poletujúcich prekrásne sfarbených motýľov môže návštevník pozorovať  v špeciálnej presklenej vitríne aj proces zrodu motýľov tzn. premenu z kukly na dospelca. Z dôvodu skúšobnej prevádzky a potreby stáleho dozoru je zariadenie otvorené iba od 9.00 do 15.00 hod. Expozícia je sezónna tzn. tento rok je možné ju navštíviť v mesiacoch júl-august. Počas nepriaznivého počasia je zatvorená.

 

Koho by zaujímalo aké druhy môže v expozícii nájsť, stačí ak si klikne do našej encyklopédie na tento link

http://www.zoobojnice.sk/encyclopedia?term_node_tid_depth=All&term_node_tid_depth_1=All&tid=All&tid_1=All&keys=Mot%C3%BDlia

Zdroj: ZOO BOJNICE

NAJ.sk