Zlatá medaila na Danubius Gastro za prepeličku so zelerovým pyré, marhuľový knedlík so slaninou na portskom!

image_pdfimage_print

BRATISLAVA – Víťazom súťaže v zručnosti kuchárov na veľtrhu Danubius Gastro sa stal Patrik Balkóci, Chef de partie z Grand Hotela Kempinski High Tatras. Obhájil tak svoje minuloročné prvenstvo.


( OZNAM REDAKCIE / REDAKCE PORTÁLU SpaCity.eu )
„KÚPEĽNÁ REKLAMA“ PRE CELÉ SLOVENSKO A ČESKÚ REPUBLIKU !!!

Ak máte záujem o cielenú, maximálne efektívnu reklamu v oblasti kúpeľníctva, wellness, zdravia a cestovania, tak potom neváhajte a pre bližšie informácie píšte na e-mail:

info@spacity.eu

„LÁZEŇSKÁ REKLAMA“ PRO CELÉ SLOVENSKO A ČESKOU REPUBLIKU !!!

Pokud máte zájem o cílenou, maximálně efektivní reklamu v oblasti lázeňství, wellness, zdraví a cestování, tak pak neváhejte a pro bližší informace pište na e-mail:

info@spacity.eu


Zlatú medailu mu v tomto ročníku súťaže porotcovia udelili za prepeličku so zelerovým pyré, marhuľový knedlík s gazdovskou slaninou s rehydrovanými marhuľami na portskom víne. Na dekoráciu použil čerstvú naplátkovanú hľuzovku, zelený olej zo stopkového zeleru a záhradné bylinky.

„Pre našich hostí v Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách sa vždy snažíme v rámci menu pripraviť niečo unikátne, aby si okrem krásnej prírody a oddychu dopriali aj výnimočné kulinárske zážitky,“ povedal Patrik Balkóci s tým, že je rád, že jeho umenie ocenila aj odborná porota. Súťaž organizoval Zväz kuchárov a cukrárov a bola sprievodným podujatím gastronomického a hotelierskeho veľtrhu Danubius Gastro.

danubius-gastro-kempinski-patrik-balkc3b3ci

Úlohou súťažiacich bola príprava dvoch porcií moderného inovatívneho pokrmu s prílohami v časovom limite 45 minút. Hlavnou surovinou bola prepelička a zeler, ostatné suroviny si zvolili súťažiaci.

Obhájenie titulu a zlatú medailu privítala aj generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras Kathrin Noll.

Na Patrika a jeho druhú zlatú medailu v súťaži sme hrdí, rovnako ako na celý tím kuchárov, ktorí pracujú pod vedením šéfkuchárov Tomáša Tejbusa a Jozefa Brezu,” povedala na margo ocenenia.

kempinski-patrik-balkcci

Dodala, že hostia môžu  prepeličku vo variácii s aula zemiakmi, hlivou kráľovskou a hubovým čajom ochutnať v rámci zimného menu, ktoré sa v Grand Restaurant v súčasnosti podáva.

Výnimočný kulinársky zážitok poskytne hosťom aj chrbát z daniela v kombinácii s topinamburom, rakytníkom a makadamiovými orechmi.

Na veľtrhu Danubius Gastro získal po druhýkrát zlatú medailu kuchár z Grand Hotela Kempinski vo Vysokých Tatrách

Kontakt pre médiá:

gr. Barbora Bognárová
PR manažér
bognarova@mediacentral.sk,
M: +421 917 135 184,
T: +421 252 635 665,
MEDIA CENTRAL, s.r.o.,
Grösslingova 45, 811 09 Bratislava

 

(Zdroj: tlacovasprava.sk)

 

Prečítajte si tiež / Přečtěte si také:

 

NAJ.sk