Veterány v Piešťanoch – Piešťanské zlaté stuhy 11.6. – 14.6.2015

image_pdfimage_print

Piešťanské zlaté stuhy – Concours d Elégance 2015  (24. ročník)


( OZNAM REDAKCIE / REDAKCE PORTÁLU SpaCity.eu )
„KÚPEĽNÁ REKLAMA“ PRE CELÉ SLOVENSKO A ČESKÚ REPUBLIKU !!!

Ak máte záujem o cielenú, maximálne efektívnu reklamu v oblasti kúpeľníctva, wellness, zdravia a cestovania, tak potom neváhajte a pre bližšie informácie píšte na e-mail:

info@spacity.eu

„LÁZEŇSKÁ REKLAMA“ PRO CELÉ SLOVENSKO A ČESKOU REPUBLIKU !!!

Pokud máte zájem o cílenou, maximálně efektivní reklamu v oblasti lázeňství, wellness, zdraví a cestování, tak pak neváhejte a pro bližší informace pište na e-mail:

info@spacity.eu


V 1932 až 1937 sa v Piešťanoch konali slávne súťaže o najkrajší automobil, známe pod názvom Concours d Elégance. Boli vyvrcholením cieľových jázd do Piešťan a zúčastňovali sa na nich aj známi kúpeľní hostia či tunajší lekári s nablýskanými automobilmi, napríklad herec Vlasta Burian, spevák Richard Taubner, grófka Geraldína Apponyiová z Oponíc, lekár Dr. Ladislav Schmidt a mnohí iní.

Tradícia súťaže bola obnovená po roku 1980 pod názvom Piešťanské zlaté stuhy – Concours d Elégance už ako prehliadka historických vozidiel. Súťažný program obyčajne pozostáva z jazdy na vybranej trase mimo Piešťan.

 

Piešťanské zlaté stuhy 2015-1

 

Divácky najatraktívnejšia je však jazda mestom a prehliadka automobilov na Kúpeľnom ostrove s vyhodnotením najkrajších z nich. Vďaka zanieteným milovníkom veteránov môžeme každý rok obdivovať vzácne automobily z rôznych krajín a ich dobovo oblečené posádky. Pred hotelom Thermia Palace sa jednotlivé veterány spolu s posádkou slávnostne predstavujú verejnosti.

Podujatie sa opäť koná aj v tomto roku v termíne 11.6. – 14.6.2015 na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch.

 

Piešťanské zlaté stuhy 2015-2

 

 

Piešťanské zlaté stuhy 2015 - mapa areálu

Web podujatia: www.piestanskezlatestuhy.sk

 

(Zdroj: www.piestanskezlatestuhy.sk , www.visitpiestany.sk)

 

Prečítajte si tiež / Přečtěte si také: