Kúpele Turčianske Teplice zažívajú renesanciu

image_pdfimage_print

Turčianske Teplice vďaka svojim termálnym minerálnym prameňom a podmanivej prírode Veľkej Fatry patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom v Európe. Projekt renovácie kúpeľov Grandhotel Elizabeth v celkovej hodnote 13 mil. Eur pozostáva z niekoľkých rekonštrukčných etáp. Spoločnosť Skanska odštartovala túto rozsiahlu prestavbu prvou a druhou fázou v hodnote cca 3,8 mil. Eur, ktorá bude trvať približne rok a zahŕňa rekonštrukciu a dostavbu historických kúpeľných domov Kollár, Modrý Kúpeľ a Malá Fatra.


( OZNAM REDAKCIE / REDAKCE PORTÁLU SpaCity.eu )
„KÚPEĽNÁ REKLAMA“ PRE CELÉ SLOVENSKO A ČESKÚ REPUBLIKU !!!

Ak máte záujem o cielenú, maximálne efektívnu reklamu v oblasti kúpeľníctva, wellness, zdravia a cestovania, tak potom neváhajte a pre bližšie informácie píšte na e-mail:

info@spacity.eu

„LÁZEŇSKÁ REKLAMA“ PRO CELÉ SLOVENSKO A ČESKOU REPUBLIKU !!!

Pokud máte zájem o cílenou, maximálně efektivní reklamu v oblasti lázeňství, wellness, zdraví a cestování, tak pak neváhejte a pro bližší informace pište na e-mail:

info@spacity.eu


Kúpele Turčianske Teplice boli vďaka svojej liečivej termálnej minerálnej vode, vyvierajúcej pri teplote okolo 46 °C, známe už v stredoveku a v súčasnosti jej širokospektrálne účinky vyhľadávajú pacienti prevažne na liečenie ochorení pohybového aparátu, urologických, gynekologických, nervových či kombinovaných diagnóz. Okrem vodoliečebných procedúr a pitných kúr ponúkajú kúpele svojim návštevníkom aj novopostavený aquapark.

„Projekt Grandhotel Elizabeth zahŕňa nielen rekonštrukciu existujúcich liečebných domov a balneoterapie, ale jedná sa i o kompletnú výmenu a modernizáciu interiérov našich liečebných domov, rekonštrukciu a dobudovanie parkovísk a vybudovanie nového, moderného kardiocentra a nových ambulancií. Po ukončení prác budeme môcť našim kúpeľným hosťom ponúknuť okrem liečivých prameňov a prekrásnej prírody aj najmodernejšiu európsku kúpeľnú kvalitu v štandarde 5 *****“, predstavuje projekt Zuzana Ďurinová, generálna riaditeľka kúpeľov Turčianske Teplice.

01(1)

Medzi prvé ubytovacie zariadenia postavené v 19. storočí patrí aj hotel Alžbeta, ktorý je evidovaný ako národná kultúrna pamiatka a dnes známy pod menom liečebný dom Kollár. Práve na spomínaný liečebný dom, ktorý spolu s liečebnými domami Modrý Kúpeľ a Malá Fatra tvoria súvislý objekt, sa vzťahuje prebiehajúca renovácia, realizujúca sa v dvoch etapách.

02

Prvá fáza prestavby je zameraná prevažne na reorganizáciu členenia vnútorných priestorov kúpeľných domov aj za účelom vytvorenia nových odborných ambulancií. Druhá fáza rekonštrukcie sa orientuje hlavne na skvalitnenie a obohatenie priestorov pre poskytovanie procedúr a prestavbou prechádza aj bazénová časť, v ktorej sa pacientom poskytuje balneoterapia.

03

„Prestavba celkovo zahŕňa búracie práce vrátane výmeny stropov a podláh, deliacich stien a priečok, schodísk, výmeny časti strešnej konštrukcie, výmeny omietok a prestavby balkónov. V rámci generálnej rekonštrukcie sa bude renovovať aj historická fasáda. Na kompletnú obnovu čaká elektroinštalácia, vzduchotechnika, kúrenie, rozvody vody a kanalizácie, ako aj hydroizolácie a tepelné izolácie. Čaká nás množstvo klampiarskych, stolárskych a zámočníckych prác“, popisuje Rudolf Pekelský, oblastný manažér Skanska SK a. s.

04

Posledné práce oboch etáp by mali byť dokončené v novembri tohto roka, pričom obe etapy prác prebiehajú súbežne.

„Tento zaujímavý projekt nás teší o to viac, že sa jedná o návštevnícky veľmi atraktívny a navyše historický objekt, čomu sú prispôsobené aj použité riešenia v súlade s názorom architekta a pamiatkového úradu, keďže objekt je evidovaný ako národná kultúrna pamiatka“, dodáva Pekelský.

Základné údaje o stavbe:

Názov diela:                                  Kráľovský zlatý kúpeľ – I. a II. etapa stavby “Grandhotel Elizabeth“ rekonštrukcia a dostavba LD Kollár, Modrý kúpeľ  a Malá Fatra
Investor:                                      Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice, a.s. Hodnota I. a II. etapy stavby:        3,8 mil. EUR
Zhotoviteľ:                                   Skanska SK a.s., Závod PS SK, oblasť Stred
Miesto stavby:                              Turčianske Teplice
Trvanie výstavby:                         október 2014 – november 2015

Kontaktné informácie

Kontakt: Daniela Simanová Mgr., Špecialista komunikácie
Spoločnosť: skupina Skanska v ČR a SR
Telefon: +421 902 986 795
E-mail: Daniela Simanová Mgr. »

 

(Zdroj: Tlačová správa / www.skanska.sk)

 

Prečítajte si tiež / Přečtěte si také: