Dachser prepravil luxusného veterána z USA – lietadlo Gulfstream II.

image_pdfimage_print

BRATISLAVA – Nezvyčajný pohľad sa ponúkal vodičom na diaľnici pri nemeckom meste Bremerhaven: na kamiónovom návese putovalo lietadlo Gulfstream II. Túto pre lietadlo úplne netypickú prepravu – po zemi a po mori z americkej Kalifornie do Nemecka – realizoval medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser.


( OZNAM REDAKCIE / REDAKCE PORTÁLU SpaCity.eu )
„KÚPEĽNÁ REKLAMA“ PRE CELÉ SLOVENSKO A ČESKÚ REPUBLIKU !!!

Ak máte záujem o cielenú, maximálne efektívnu reklamu v oblasti kúpeľníctva, wellness, zdravia a cestovania, tak potom neváhajte a pre bližšie informácie píšte na e-mail:

info@spacity.eu

„LÁZEŇSKÁ REKLAMA“ PRO CELÉ SLOVENSKO A ČESKOU REPUBLIKU !!!

Pokud máte zájem o cílenou, maximálně efektivní reklamu v oblasti lázeňství, wellness, zdraví a cestování, tak pak neváhejte a pro bližší informace pište na e-mail:

info@spacity.eu


Vo svojom „predchádzajúcom“ živote bol tento Gulfstream symbolom luxusu – herci, politici, celebrity – títo všetci si v pohodlných béžových kožených sedadlách kedysi vychutnávali jeho let. Gulfstream vyrobený v roku 1976 vlastnila v rokoch 1980 až 1992 katarská vláda, potom sa vrátil späť do USA, kde znovu prepravoval miestnu smotánku.

Až sa jedného dňa jeho motory stali príliš hlučnými, prestali spĺňať prísne legislatívne nariadenia a jeho modernizácia sa zdala byť príliš nákladná. Potom to vyzeralo, že sa Gulfstream vydal na svoju poslednú cestu – na „pohrebisko lietadiel“ uprostred Mohavskej púšte v americkej Kalifornii.

gulfstream_dachser_1

Dokonalý plán a precízna koordinácia

Vyradené lietadlo však zaujalo Helmuta Fabera, podnikateľa z nemeckého mesta Buchholz neďaleko Hamburgu. Lietadlo kúpil a poveril Dachser jeho prevozom do Nemecka. „Vyzdvihnutie takej citlivej zásielky, ako je trup lietadla, vyžadovalo precíznu koordináciu, pre nedostatok miesta sme preto museli demontovať krídla,“ hovorí Michael Fahr, branch manager Dachser Air & Sea Logistics v Hamburgu.

Špeciálny vysokozdvižný vozík, predĺžený náves s nízkou ložnou plochou a k tomu veľká dávka predvídavosti – to boli predpoklady pre to, aby sa lietadlo v poriadku dostalo do prístavu v Los Angeles. Tam bol náklad dokonale zabezpečený, uložený a ukotvený pre bezpečnú prepravu po mori až do nemeckého Bremerhavenu.

gulfstream_dachser_2

Tímy spoločnosti Dachser v Los Angeles a v Hamburgu koordinovali celý proces od naloženia cez colné odbavenie až po doručene zásielky na miesto určenia v nemeckom Buchholzi. Helmut Faber aj zodpovední zamestnanci Dachser osobne sprevádzali lietadlo po celej jeho ceste po USA, od nakládky v Kalifornii až po naloženie na loď. Potom, čo lietadlo doplávalo do prístavu v Bremerhavene, ho Dachser naložil na kamión a dopravil po ceste do Buchholza.

„Okrem hlbokého logistického know-how mi záležalo aj na tom, aby naša spolupráca bola postavená na spoľahlivosti a dôvere,“ zdôrazňuje Helmut Faber, a dodáva, „vedel som, že s Dachser je moje lietadlo v každom okamihu prepravy v tých najlepších rukách.“ Do konca tohto roka plánuje Helmut Faber v spolupráci so spoločnosťou Dachser previesť do Nemecka ešte ďalšie tri lietadlá.

Letecký veterán v novej úlohe

Helmut Faber má s týmto Gulfstreamom II veľké plány. Lietadlo bude po upevnení na špeciálny trailer slúžiť ako mobilný letecký simulátor, ktorý budú môcť návštevníci obdivovať na rôznych leteckých prehliadkach po celom Nemecku. A tiež ho čaká rola v pripravovanom veľkofilme. Lietadlo sa tak znovu dočká svojej zaslúženej slávy, veď už je predsa na filmové hviezdy a žiar reflektorov zvyknuté.

Základné informácie o spoločnosti Dachser Slovakia a. s.

História spoločnosti Dachser sa začína v roku 1995, kedy bola založená spoločnosť Lindbergh Air Freight, s.r.o. Zameranie aktivity spoločnosti v prvom roku bolo v poskytovaní kompletných zasielateľských služieb pri preprave leteckých zásielok. Následne po predložení požiadaviek od zákazníkov sa aktivity rozvinuli aj na poskytovanie námornej a pozemnej prepravy. V roku 2004 sa spoločnosť stáva súčasťou nemeckej logistickej spoločnosti Dachser a až do roku 2009 vystupuje na trhu pod menom LINDBERGH & DACHSER a. s. Od 1.1.2010 spoločnosť pôsobí na trhu pod obchodným menom Dachser Slovakia a. s. Premenovaním bol zavŕšený integračný proces spoločnosti do celosvetovej siete koncernu Dachser. V súčasnosti má Dachser na Slovensku 4 pobočky – v Bratislave, Lozorne, Martine a Košiciach, v ktorých pracuje 110 zamestnancov.

Základné informácie o skupine Dachser

Rodinná spoločnosť Dachser so sídlom v nemeckom Kemptene je popredným európskym poskytovateľom logistických služieb. Dachser poskytuje komplexnú prepravnú logistiku, skladovanie a individuálne zákaznícke služby v troch obchodných oblastiach: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics a Dachser Air & Sea Logistics. Ponuku dopĺňajú ďalšie služby ako kontraktná logistika, konzultácie a poradenstvo a špecifické riešenia prispôsobené na mieru jednotlivým odvetviam. Vďaka komplexnej dopravnej sieti ako v Európe, tak i v zámorí a informačným technológiám, ktoré sú plne integrované do všetkých systémov, poskytuje Dachser inteligentné logistické riešenia po celom svete. V súčasnosti zamestnáva 25 000 ľudí v 471 pobočkách po celom svete. Za rok 2013 zrealizoval cca 70 miliónov zásielok. Celkový obrat koncernu Dachser v roku 2013 predstavoval takmer 5 miliárd eur. Pre viac informácií navštívte http://www.dachser.sk.

Pre viac informácií prosím kontaktujte:

Crest Communications a.s.
Anna Palfiová
PR manager
Tel.: +421 903 644 575
E-mail: anka.palfiova@gmail.com

Dachser Slovakia a.s.
MSc Monika Takáčová
Marketing Communications
Tel.: +421 2 6929 6183
Fax.: +421 2 6929 6229
E-mail: monika.takacova@dachser.com

 

(Zdroj: tlacovasprava.sk)

 

Prečítajte si tiež / Přečtěte si také:

 

NAJ.sk